Genialny brytyjski wynalazca. Jego biografię można przeczytać tutaj. Oprócz legendarnych komputerów (w tym ZX Spectrum, za stworzenie którego otrzymał w 1983 roku tytuł lordowski), zaprojektował również jedne z pierwszeych na świecie kieszonkoweych kalkulatorów, radioodbiorniki (w tym Sinclair Z1 – odbiornik mieszczący się w słuchawce wkładanej do ucha), pionierskie przenośne mikrotelewizory, amplitunery, mierniki, napęd do wózków inwalidzkich, nowatorskie i poszukiwane przez kolekcjonerów zegarki z wbudowanym radiem, mikrosamochód z napędem elektrycznym Sinclair C5, a w ostatnich latach A-bike, składany i mieszczący się w dużym plecaku lub torbie rower. Ostatnio Sir Sinclair stał się pasjonatem gry w pokera i zwyciężył w pierwszej serii teleturnieju Celebrity Poker Club (Late Night Poker TV).
Product designer w Sinclair Research. To on “wykreował wizerunek” komputerów ZX80, ZX81 (na te dwa projekty nadal posiada patenty), ZX Spectrum i wielu innych komputerów powstałych w firmie Sir Clive’a Sinclaira.
W dziale Narodziny ZX Spectrum można zobaczyć przedprodukcyjne modele ZX Spectrum 48 upublicznione przez Dickinsona. Obecnie kieruje firmą Dickinson Associates.
Pod jego kierunkiem powstał między innymi projekt współczesnej konsoli do gier Gizmondo, później przemianowanej na Gametrac.
Nigel Searle dyrektor zarządzający Sinclair Research, sprawujący opiekę na finansowaniem działalności firmy i rozwojem sprzedaży. Wieloletni współpracownik Sir Clive’a Sinclaira, pracujący dla jego firmy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na terenie Stanów Zjednoczonych.
główny inżynier w Sinclair Research Ltd, zaangażowany w powstanie wielu produktów Sir Clive’a Sinclaira od kalkulatorów, przez radioodborniki i telewizory, po legendarne komputery z serii ZX Spectrum. Z Clivem Sinclairem pracował od 1963 roku przez ponad 20 lat.
główny twórca firmware’u zaszytego w ROM-ie wczesnych komputerów Sinclaira. Obecnie wykładowca w Birmingham University.
Jego pierwszym zleceniem z Sinclair Research było zaadaptowanie i wzbogacenie 4kb ROM-u ZX80 dla potrzeb komputera ZX81 (8kb ROM) – kod pisał oczywiście w Z80 assembler. Vickers pracował wówczas dla małej firmy Nine Tiles Information Handling Ltd, wynajętej przez Sinclaira do tego zadania. Vickers stworzył też instukcję obsługi ZX81 i ZX Spectrum.
Na przełomie 1982 i 1983 roku Vickers razem z Richardem Altwasserem rozstał się z firmą Sinclaira, zakładając własną – Rainbow Computing Co. Ich wspólnym dziełem był komputer Jupiter Ace, zbliżony konstrukcyjnie do Sinclair ZX81. Uniwersytecka strona Vickersa i notka biograficzna.
dołączył do Sinclair Research w 1980 roku (na zdjęciu Altwasser po prawej, w towarzystwie Stevena Vickersa). Pracował nad projektowaniem rozwiązań sprzętowych stosowanych w komputerach Sinclaira: najpierw pracował nad ZX81, a później poświęcił się projektowaniu elektroniki ZX Spectrum 16k i 48k. Stworzył też bestsellerową kolekcję oprogramowania ZX81 Cambridge Collection. Razem z Vickersem opuścił Sinclaira w 1983 roku, zakładając własną firmę – Rainbow Computing Co. Ich wspólnym dziełem był komputer Jupiter Ace. Więcej na temat Altwassera i Vikcersa można przeczytać w archiwach Sinclair User.